Home > Sveikata > Kaip nepakenkti sveikatai skyrybų metu?

Kaip nepakenkti sveikatai skyrybų metu?

Skyrybos tai didėlis iššūkis tiek finansiniais, tiek ir psichologiniais aspektais. Jos gal trukti vos kelias savaites, o kartais nusitęsti net ir metams. Kuo šis procesas ilgesnis, tuo didesnį įspaudą sveikatoje jis palieka.

Santuokos nutraukimas tai ne vien tik teisinis laikotarpis, tačiau ir ilgas pasiruošimas tam. Paprastai skyrybos pradeda vystytis, tada kai vienas ar abu sutuoktiniai, nebegali gyventi kartu po vienu stogu. Pirma bandoma viską išspręsti bendravimu. Tačiau ne visada tai yra išeitis ir kartais kito kelio nei skyrybos nėra. Bendravimas ir bendro sutarimo ieškojimas gali jau pačioje pradžioje kelti nerimą ir jaudulį, bet verta nepamiršti, kad tai tik ledkalnio viršūnė ir visi sunkumai gali būti tik ateityje. Kai kurias atvejais žmonėms pasiseka ir jie prieina bendro sutarimo dėl skyrybų. Tokiu atveju bendraujama ramiai ir racionaliai, susitariama dėl visų detalių ir procesas baigtas. Tačiau taip būna ne visada. Kai kuriais atvejais sąlygos netenkina vieno ar net abiejų sutuoktinių, todėl pradedamas „karas“. Kova dėl turto gali trukti kelis mėnesius ar net metus, taip darydama neigiamą poveikį ne tik finansams, laikui, bet ir sveikatai. Skyrybų metu patiriamos įvairios neigiamos emocijos, tokios kaip sielvartas, liūdesys ar pyktis. Jos žinoma yra normalios ir pasitaiko kiekvienam žmogui, tačiau skyrybų metu, šios emocijos gali paimti viršenybę ir tapti tarsi pagrindiniu varikliu. Tada kūnas nuo tokių emocijų pradeda patirti stresą. Jis kiekvienam pasireiškia skirtingai, tačiau visais atvejais gali būti labai pavojingas ir sukelti rimtesnių problemų ateityje.

Norint viso to išvengti rekomenduojama į skyrybų procesą įtraukti patikimus ir kvalifikuotus skyrybų advokatus, kurie galėtų pakonsultuoti, patarti bei padėti įvairiausiais klausimais ar esant bėdai. Advokatai turi didelę darbo patirtį, todėl gali pasirūpinti reikalingų pažymų surinkimu daug greičiau ir lengviau, o tada parengti skyrybų dokumentus ir pateikti teismui. Turint gerą advokatą, galima būti ramiems, kad skyrybos pasiseks. Tačiau, jei ir esant tokiai situacijai jaučiami sveikatos pokyčiai ne gera linkme, tai tokiu atveju rekomenduojama kreiptis į psichologą, kuris padėtų susidėlioti visas mintis, jas nuramintų bei sutvirtintų žmogų tiek psichologiškai, tiek ir fiziškai. Ar tai būtų skyrybos Kaune, ar Vilniuje, ar bet kuriame kitame mieste, ieškokite savo srities profesionalų, kurie padės išsiskirti greitai ir be didelių padarinių abiejų sutuoktinių sveikatai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.