Home > Sveikata > Tinkamai nešiojama mokyklinė kuprinė – labai svarbu sveikatai

Tinkamai nešiojama mokyklinė kuprinė – labai svarbu sveikatai

mokyklines kuprines

Mieste nešioti galime rankines, keliauti su lagaminais, o mokyklai pagrindinė priemonė susidėti knygas yra kuprinė.

Kuprinė jaunam organizmui – laikysenos formavimo įrankis. Nuo pat pradinių klasių moksleiviai į mokyklą ir iš jos nešasi labai daug knygų. Juk dažnai esame matę, kaip mokiniai sunkiai neša kuprines pilnas knygų. Augančiam organizmui ypač svarbu išlaikyti tvirtą kaulinį skeletą ir raumenis.

Atsakysime į kelis klausimus, kurie gali būti aktualūs ieškant kuprinės savo vaikui ar jums pačiam.

Kaip taisyklingai nešioti kuprinę, kad ji formuotų taisyklingą laikyseną, o ne ją gadintų?

 

  • • Kuprinė ir jos turinys, neturi būti sunkesnis, nei 10-12 proc. vaiko kūno svorio. Sunkius daiktus reikia sudėti taip, kad jie liestųsi prie kuprinės nugarėlės. Svarbu ir pačios kuprinės svoris. Pradinių klasių mokiniams kuprinė be turinio turi sverti ne daugiau kaip 700g., o vyresniųjų klasių moksleiviams – 1000g.
  • • Svarbiausia, kad mokinys nešdamas kuprinę naudotų dirželius tolygiai ant abiejų pečių. Nešiojant sunkią kuprinę ant vieno peties laikui bėgant gali pakenkti vaiko stuburui. Geriau nuo pat pradžių pratintis ir pratinti vaikus kuprines nešioti taip kaip reikia ir pagal paskirtį.
  • • Sureguliuoti dirželių ilgius. Manau, tikrai visi esame matę mažus moksleivius, kurių kuprinės nukritusios taip žemai, jog atrodo tuoj lies žemę. Mokyklinės kuprinės dirželiai turi būti sureguliuoti, taip, kad kuprinė būtų pritaikyta prie vaiko ūkio. Kuo tiksliau bus parinktas kuprinės dirželių aukštis, tuo vaikui kuprinę nešti bus lengviau ir jis nesikūprins.

 

Mokyklinės kuprinės- ne tik moksleiviams

 

Šiandien kuprinė tapo vienas madingiausių aprangos aksesuarų. Kasdien skubame, lekiame iš vienos vietos į kitą. Dažniausiai ryte ruošiantis į darbą su savimi norime pasiimti visus būtinus daiktus visai dienai. Naujos mados tendencijos tapo labai praktiškos ir universalios. Aprangoje atsiranda vis daugiau patogių, laisvalaikio rūbų, populiariausia avalynė yra sportinė. Taigi, prieiname prie išvados, jog kuprines žmonės renkasi vis dažniau ir dažniau. Jas nešiojame tiek laisvalaikiu, tiek eidami į darbą, tiek į vakarėlį. Mokyklinės kuprinės skirtos nebūtinai mokyklai. Svarbu pasirinkti tinkama modelį ir priderinti prie bendros išvaizdos.

Kaip išsirinkti kuprinę internetu

 

Taigi jeigu esate mama ar tėtis ir ieškote mokyklinės kuprinės savo vaikui ar sau pačiam, nepamirškite apgalvoti visus prieš tai aptartus punktus, kad kuprinė būtų nešiojama taisyklingai ir nekenktų laikysenai.

Didžiausią kuprinių asortimentą vienareikšmiškai rasime internete. Nusipirkti gali būti labai paprasta, jei rasite patikimą, didelį kuprinių asortimentą turintį pardavėją. Stilingomis, šiuolaikiškomis, nebrangiomis mokyklinėmis kuprinėmis prekiaujanti www.diavolesa.lt yra būtent tokia internetinė parduotuvė. Čia yra labai daug išskirtinio stiliaus, madingų, šiuolaikiškų kuprinių. Daugelis kuprinių modelių turi spalvų variacijas. Perkant internetu, svarbiausia, atidžiai perskaityti aprašymą ir matmenis.

Žinodami šiuos kelis svarbius sveikatai patarimus, padėsime sau ir savo vaikams ateityje turėti mažiau problemų. Nedvejokite ir pasinerkite į internetinės parduotuvės siūlomą asortimentą, kad išsirinktumėte gražią ir patogią mokyklinę kuprinę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.