Home > Sveikata > Ar galima plaukti baidarėmis kartu su vaikais?

Ar galima plaukti baidarėmis kartu su vaikais?

Neretas žmogus mėgsta savo laisvalaikį praleisti gamtoje poilsiaujant ar aktyviai pramogaujant. Viena tokių pramogų – plaukimas baidarėmis. Daug kas yra bandę šią pramogą ir gali patvirtinti, kad baidarė – visiškai saugi transportavimo priemonė. Tačiau dažnas tėvelis sunerimsta, ar ši pramoga tinka jų vaikams.

Specialistai teigia, kad baidarės yra visiškai saugios ir patikimo transporto priemonės. Kai kas teigia, kad su jomis apsiversti itin paprasta, tačiau profesionalai teigia, kad norint apversti baidarę reikia įdėti gana daug pastangų. Jos linkusios svyruoti ir apsiversti tik į jas lipant ar išlipant. Todėl tokiais momentais reikia būti itin atidiems ir saugoti vaiko sveikatą. Į baidarę pirmas turėtų lipti vaikas ir jis turėtų sėdėti priekyje, kad gale esantis suaugęs žmogus jį galėtų stebėti. Taip, sėdint priekyje tenka mažiau darbo, nes baidarės vairuojamos iš galinių vietų.

Prieš lipant į baidarę būtina pasirūpinti vaiko paranga. Ji turi būti kuo patogesnė, nevaržanti judesių bei atspari vandeniui. Dažniausiai tai būna maudymosi kostiumėliai. Taip pat, vaikui būtina uždėti specialią gelbėjimo liemenę, kuri padėtų atsitikus nelaimei. Taip pat rekomenduojama pasirūpinti vaiko sveikata jį apsaugant nuo saulės spindulių, todėl vaikui būtina dėvėti kepurę bei būti pasitepus kremu nuo saulės spindulių. Su savimi pravartu turėti ir geriamo vandens, nes irklavimas atima daug jėgų ir priverčia kūną prakaituoti, o taip prarandami reikalingi skysčiai ir mineralai.

Keliaujant su pačiais mažiausiais vaikais, kurie dar neturi pakankamai jėgų irkluoti ir gali būti tik kaip žiūrovai, rekomenduojama pasidomėti specialiomis baidarėmis. Jos paprastai būna šiek tiek ilgesnės, nes turi didesnį tarpą tarp irkluotojų. Šis tarpas skirtas specialiai vaiko kėdutei. Jos dėka mažylis gali patogiai įsitaisyti ir saugiai leistis į kelią kartu su tėvais.

Taigi, jei esate aktyvaus poilsio mėgėjai, neleiskite šiam pomėgiui nublėsti ir atsiradus vaikų Jūsų gyvenime. Džiaukitės laisvalaikiu su visa šeima ir artimaisiais, išsinuomokite baidares: https://neries-baidares.lt/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.