Home > Sveikata > Pratimai, kurių pagalba sumažinsite nugaros skausmą

Pratimai, kurių pagalba sumažinsite nugaros skausmą

Nesvarbu, ar tai lėtinis, ūmus ar epizodinis, nugaros skausmas yra dažna suaugusiųjų problema, sukelianti daugiau negalios visame pasaulyje nei bet kuri kita liga. Pratimai nugarai tai puiki išeitis apsisaugoti nuo didesnių problemų. Pratimai nugarai stiprinti labai padeda dirbantiems sėdimą darbą. Nugaros pratimai namuose, turi būti atliekami tiksliai arba su specialisto pagalba. Mankštos pratimai nugarai gali būti atliekami pagal gydytojo rekomendacijas. Pratimai nugarai nuo skausmo turėtų būti atliekami specialisto kabinete.

Nacionalinės apklausos duomenys rodo, kad bent ketvirtadalis  suaugusiųjų pranešė, kad per pastaruosius tris mėnesius patyrė juosmens skausmą. Tyrimai rodo, kad net 80 procentų suaugusiųjų tam tikru savo gyvenimo momentu patirs juosmens skausmą, o tai reiškia, kad jei jūs jo dar nesirgote ir neturite dabar, yra didelė tikimybė, kad taip atsitiks. ateityje – ypač dėl to, kad su amžiumi nugaros skausmas vis dažnėja. Dažniausios apatinės nugaros dalies skausmo priežastys yra pervargimo sužalojimai (kartojant tą patį pratimą), raumenų ar raiščių patempimai ar patempimai, traumos (pavyzdžiui, nukritus), degeneraciniai diskai, stuburo stenozė, osteoartritas ir osteoporozė , sako ekspertai. Kitas pagrindinis kaltininkas: sėdimas darbas, kaip  atliktas tyrimas atskleidė ryšį tarp statinio sėdėjimo elgesio ir lėtinio nugaros skausmo tarp žmonių, kurie dirbo skambučių centre. Apatinės nugaros dalies skausmas dažniausiai atsiranda dėl dekondicavimo ir prastos kūno mechanikos, – aiškina  kineziterapeutas. Be to, nugaros skausmų istorija greičiausiai reiškia, kad ateityje bus daugiau. Jei praeityje patyrėte traumą, greičiausiai ją gausite dar kartą.

Priemonės palengvinimui

Kai užklumpa apatinės nugaros dalies skausmas, nereikia jo nešti gulint. Priešingai, turėtumėte judėti reguliariai vaikščiodami. Pasivaikščiojimas yra vienas iš labiausiai gydomųjų dalykų, kuriuos galite padaryti savo nugarai. „Tačiau tai žemai kabantys vaisiai, kurie nėra naudojami taip dažnai. Tyrimai parodė, kad vaikščiojimas pagerina skausmo lygį, negalią, gyvenimo kokybę ir baimės vengimą žmonėms, sergantiems lėtiniu nugaros skausmu. Kad sumažintumėte apatinės nugaros dalies skausmą – trumpalaikį ar lėtinį – galite uždėti ledo paketą arba šildyti (ko tik norite) ir naudoti putų volelį, kad sumažintumėte įtampą apatinėje nugaros dalyje, rekomenduoja specialistai. Tai taip pat gali padėti užsiimti diafragminiu kvėpavimu, sako kineziterapeutas. Lėtai įkvėpdami leiskite pilvui išsiplėsti oru, tada lėtai iškvėpkite, leisdami pilvui išsipūsti. Tai sulėtina jūsų kvėpavimą, o tai gali sulėtinti skausmo signalus ir turėti raminamąjį poveikį. Kai kurios raudonos vėliavėlės su apatinės nugaros dalies skausmu: jei skausmas spinduliuoja viena iš jūsų kojų, jaučiate tirpimą, silpnumą ar dilgčiojimą vienoje (arba abiejose) kojose arba jei pasikeičia žarnyno ar šlapimo pūslės funkcija, nedelsdami paskambinkite savo gydytojui.  Šiuos simptomus gali sukelti nugaros smegenų suspaudimas arba nervų suspaudimas. Be to, jei skausmas tęsiasi ilgiau nei savaitę arba trukdo atlikti reikiamą veiklą, verta kreiptis į gydytoją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.