Home > Namai > Šilumos siurbliai oras-vanduo – kada rinktis būtent šį?

Šilumos siurbliai oras-vanduo – kada rinktis būtent šį?

Šilumos siurblys šiuo metu yra ko gero pats tinkamiausias namų apšildymo būdas. Renkantis šį įrenginį neapsieisite be specialistų pagalbos. Suprasti kokių tipų jie yra, kaip veikia ir koks tinkamiausias jūsų namui arba butui padės ši straipsnis.

Kaip veikia oras vanduo sistema?

Jokių eksperimentų įrengiant namų šildymo sistemą negali būti. Jei bandysite padaryti savo nuožiūra, galite nusivilti rezultatu ir vėliau išleisti pinigus sistemos pataisymui. Kodėl taip manome? Šilumos siurblys yra sudėtingas įrenginys, jis sukurtas taip kad paimtų iš lauko oro šilumą ir pakeltų temperatūrą iki tokio lygio kad tiktų patalpų apšildymui. Tai veikia kaip šaldytuvo principas tik atvirkščiai todėl iš vienos kilovatvalandės šis įrenginys gali pagaminti penkias. Kuo didesnis efektyvumo koeficientas COP tuo geresnis yra šilumos siurblys. Tai svarbiausias faktorius pagal kurį r turite rinktis siurblį. Taip pat galima lyginti ir įrenginių bendrą metinį efektyvumą. Taigi, principas paprastas, iš oro surinkta šiluma sušildo vandenį kuris cirkuliuoja jūsų namo šildymo sistemoje ir vandentiekyje.

Ar tai tinka man?

Norint atsakyti į šį klausimą, iš pradžių reikia žinoti aplinkybes kurioms esant jums tokia sistema tinka. Tokia šildymo sistema tinka namui kuriame pagrindinis šildymas yra grindininis o ne radiatoriais. Tai paaiškinama tuo jog šilumos siurbliai veikia žema temperatūra, priešingai nei kieto kuro katilai. Kitas aspektas, namo energetinio efektyvumo klasė. Namui be apšiltinimo ar tik su menku šiltalo sluoksniu tokia sistema netinka nes jai teks dirbti pilnu pajėgumu ir tikėtina kad agregatas vis tiek nesugebės patenkinti šilumos poreikio. Rinktis oras vanduo sistemą paranku dėl kelių dalykų. Visų pirma tai viskas-viename sistema kuri vasaros metu dar ir atlieka vėsinimo funkciją. Atitolusių nuo miesto rajonų naujakuriams tai kone vienintelė patikima apšildymo sistema kuriai reikalingas tik elektros tiekimas. Jokių dujų vamzdžių atvedimo ar malkų vežiojimo ir kapojimo kasmet. Jeigu geoterminio šildymo sistemą jums per brangi, o apšildyti reikia nedidelio ploto namą, labai rimtai svarstykite oras-vanduo sistemą.

Šilumos siurblį galite išsirinkti šioje pardutuvėje:
https://namams24.lt/48-orasvanduo-silumos-siurbliai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.