Home > Sveikata > Kur pasitikrinti sveikatą dėl darbo?

Kur pasitikrinti sveikatą dėl darbo?

Šie patikrinimai yra svarbūs siekiant nustatyti darbuotojo gebėjimą atlikti jam reikalingas pareigas. Darbuotojams gali prireikti pasitikrinti sveikatą prieš pradedant eiti naujas pareigas arba grįžtant į darbą po ilgos pertraukos. Tačiau, įsidarbinant bet kokiu atveju yra reikalinga sveikatos pažyma darbui, kurį išduoda gydytojas.

Kas yra profesinės sveikatos patikrinimas?

Profesinės sveikatos patikrinimas yra terminas, apibūdinantis darbdavio reikalaujamus sveikatos patikrinimus. Jis naudojamas siekiant išvengti su darbu susijusių traumų ir sumažinti jų skaičių. Daugeliu atvejų jis gali nustatyti, ar darbuotojas gerai tinka tam tikram vaidmeniui. Pavyzdžiui, atliekant vaidmenis, susijusius su fiziniais gebėjimais, pavyzdžiui, sunkių daiktų kilnojimu, reikės pasitikrinti sveikatą.

Profesinės sveikatos vertinimas: ko tikėtis?

Pradinis pokalbis su konsultantu gali užtrukti iki 45 minučių. Šiuo metu jie rinks visą reikiamą informaciją, reikalingą pagrįstai nuomonei pateikti. Be to, pradinės konsultacijos pabaigoje bus atlikta peržiūra, kuriai prireiks papildomų 30 minučių. Jie paklaus apie visas esamas sąlygas ir apie bet kokį gydymą, kurį jie gali gauti. Taip pat visus sunkumus, kylančius dėl atliekamo darbo ir bet kokios su darbu nesusijusios veiklos. Kai kuriais atvejais sveikatos priežiūros specialistas gali reikalauti daugiau informacijos apie darbuotojo sveikatos istoriją. Jei taip, jie turės paaiškinti, kodėl jiems reikia šios informacijos. Jiems taip pat reikės, kad asmuo pasirašytų sutikimo formą, leidžiančią kreiptis į šeimos gydytoją arba ligoninės specialistą.

Po įvertinimo sveikatos priežiūros specialistas išsiųs darbingumo pažymėjimą. Jame bus išsamiai aprašyti darbuotojo gebėjimai dirbti ir pasiūlymai dėl bet kokių darbo pakeitimų ar patikslinimų, siekiant padėti jiems darbo vietoje. Jokia medicininė informacija nebus įtraukta.

Sveikatos rizikos veiksniai

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) nustatė aštuonis veiksnius, kurie, jų manymu, yra pavojingi mūsų sveikatai. Pirminės konsultacijos metu specialistas gali pasiteirauti dėl bet kurio iš šių dalykų

  • Rūkymas
  • Gėrimas
  • Nutukimas
  • Prasta mityba.
  • Mankštos trūkumas.
  • Aukštas cholesterolio kiekis.
  • Aukštas gliukozės kiekis kraujyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.