Home > Verslas > Ką reikia žinoti apie skolų išieškojimą iš fizinių asmenų?

Ką reikia žinoti apie skolų išieškojimą iš fizinių asmenų?

Dažnai pasitaiko situacijų, kai jūsų pažįstami, draugai, kaimynai prašo paskolinti pinigų. Jei sutikote skolinti pinigus apsvarstykite situaciją, kaip tai padaryti, kad nekiltų problemų juos atgauti.

Jei pinigų suma, kurią ketinate skolinti yra nemaža ir skolinate ilgesniam laikui, reikėtų sudaryti paskolos sutartį ir ją pasirašyti.

Jei paskolintų pinigų neatgaunate, pasirašyta sutartimi, galite naudotis, kaip įrodymu, kad skolininkas jums skolingas ir nevykdo įsipareigojimų.

Pirmiausia turite pabandyti susitarti gražiuoju, neturėtumėte panaudoti neteisėtus metodus pinigų grąžinimui, nes tai tai gali atsigręžti prieš jus pačius.

Pabandykite paaiškinti skolininkui, kad jei kreipsitės į teismą, suma, kuri bus priteista iš jo teisme, žymiai padidės. Šaliai, kurios naudai buvo priimtas teismo sprendimas, teismas priteisia iš kitos pusės atlyginti visas byloje patirtas teisines išlaidas, kaip valstybės išlaidas. teisines paslaugos.

Kompetentingų derybų vedimas gali išspręsti ginčą ne teismo tvarka, kompetentingas specialistas eskolos.lt gali kompetentingai paaiškinti skolininkui visus ginčo sprendimo ne teismo metu privalumus ir neigiamas pasekmes skolininkui, jei kreipsitės į teismą.

Ikiteisminis ginčo sprendimas, neįtraukiant trečiųjų asmenų, turi savo privalumų tiek skolininkui, tiek kreditoriui. Nereikia mokėti valstybės rinkliavos. Jokių išlaidų, susijusių su apmokėjimu už atstovo paslaugas, laiko taupymu ir stresinių situacijų, susijusių su bylinėjimusi išvengimu. Ikiteisminis emisijos sprendimas galimas, kai skolininkas pripažįsta skolą ir pasirašo skolos grąžinimo grafiką, galimi įvairūs situacijos sprendimo variantai, pavyzdžiui, skolos perleidimas naujam skolininkui su kreditoriaus sutikimu.

Jei skolininkas atsisako grąžinti skolą, turite kreiptis į teismą dėl lėšų surinkimo.

Norėdami kreiptis į teismą dėl lėšų surinkimo, turite teisingai surašyti ieškinio pareiškimą ir prie jo pridėti dokumentus, patvirtinančius jūsų argumentus.

Teismo procese piliečiai, suprasdami nuosprendžio neišvengiamumą, paprastai eina į dialogą, atsiranda galimybė sudaryti taikų susitarimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.