Home > Mamai ir vaikui > Leliukų rega: ką mato kūdikis?

Leliukų rega: ką mato kūdikis?

Leliukai

Vos tik gimęs kūdikis mato pasaulį juodai baltą, išplaukusį it pro miglą. Pirmosiomis dienomis naujagimiui pasaulis – tik išplaukęs pilkų šešėlių žaismas. Naujagimiai yra trumparegiai: geriausiai mato daiktus 20–30 cm atstumu – štai kodėl juos taip užburia mamos veidas žindymo metu. Mokslininkų teigimu, nors ir nesugeba įžvelgti veido bruožo detalių, kūdikis geba atpažinti mamos veidą: jis įsimena veido ovalo formą, mato akių kontūrus, ypač jei akys tamsesnės.

Pirmosiomis savaitėmis su kūdikiu kontakto užmegzti greičiausiai nepavyks, kadangi mažylis dar nefokusuoja regėjimo. Pirmaisiais mėnesiai kūdikis gali tik kelias sekundes išlaikyti dėmesį į nejudančius objektus. 2–3 mėnesių leliukai jau gali sekti akimis judančius daiktus, žmones: pradžioje jiems tenka pasukti galvą, tačiau apie ketvirtą mėnesį, jie palaipsniui išmoksta nukreipti žvilgsnį norima linkme nepasukdami galvos.

Iš pradžių akutės ne visuomet judės lygiagrečiai: to dar reikia pasimokyti, patreniruoti akių raumenis ir neurologines jungtis. Iki maždaug ketvirto mėnesio akių judėjimas turėtų tapti darnus.

Pasak specialistų, vėliausiai iki septintojo mėnesio kūdikių regėjimas ženkliai patobulėja ir beveik prilygsta suaugusiųjų regai. Mažyliui augant, rega tobulėja: akys ir smegenys vis geriau sugeba priimti ir apdoroti vaizdinę informaciją. Pamažu mažylius vis labiau ima dominti ryškios pagrindinės spalvos: manoma, kad jau antrąją gyvenimo savaitę kūdikis pradeda matyti raudoną, oranžinę, geltoną spalvas.

Kad ir kaip keistai skambėtų, labiausiai naujagimiui tinka juodai balti žaislai: kontrastingos spalvos ir nesudėtingi raštai padeda lavinti regėjimą, jo fokusavimą. Tačiau tai nereiškia, kad tokius žaislus būtina pirkti: naujagimis pirmosiomis dienomis daugiau laiko praleis valgydamas ir miegodamas, nei būdraudamas. Be to, žaisliukus jis mieliau stebės, nei žais su jais, tad akučių mankštai ir pramogai pakaks ir ant paprasto lapo atspausdinto kontrastingo, nesudėtingų rašto paveikslėlio ar namuose pagamintos aplikacijos. Geriausia rinktis apvalių formų geometrines figūras ar aptakios formos grafiką, pavyzdžiui tokius paveikslėlius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.