Home > Namai > Patarimai perkant butą

Patarimai perkant butą

Praleidę šiek tiek laiko nuomos versle suprasite, kad turėtumėte nustoti mėnesiui išmesti pinigus nuomai ir nusipirkti namą ar butą. Jei ketinate pirkti savo pirmąjį butą, šiame straipsnyje bus pateiktas kontrolinis sąrašas dalykų, kuriuos turėtumėte patikrinti prieš pirkdami.

Nuspręskite, kurioje srityje norite įsigyti butą

Tam gali prireikti praleisti šiek tiek laiko toje srityje arba bent jau atlikti tyrimus namuose. Prieš pirkdami, ištirkite rinką, kad įsitikintumėte, jog jūsų kaina yra tinkama. Pasikalbėkite su nepriklausomais vertintojais ir nekilnojamojo turto agentais ir patikrinkite naujausius pardavimus šioje srityje.

Nepasikliaukite savininko ar jo agento patarimais

Tai ypač svarbu, jei perkate pirmus namus ir neturite visai jokios patirties. Norite žinoti, kad baigto buto vertė atspindės bent tai, ką sumokėjote. Aplankykite kuo daugiau vietų ir ieškokite nekilnojamojo turto, kuris atitinka jūsų kriterijus, kad gerai suprastumėte, ką perkate už pinigus.

Patogumai bei įstaigos aplink

Patikrinkite, ar jus dominantis turtas yra netoli jums reikalingų patogumų, pavyzdžiui, parduotuvių, viešojo transporto, parkų, ligoninių, mokyklų, darbo, sporto salės ir kt. Renkantis gyventi bute, pagalvokite, ar pastatas yra netoli klubų, kavinių ar kitų gyvos muzikos vietų. Koks pravažiuojamo eismo intensyvumas – ar piko metu bus triukšminga? Ar triukšmas paveiks jūsų gyvenimo būdą? Prieš sutinkant su pirkimu, patartina surengti pastato apžiūrą vakare arba eismo piko metu.

Pasidomėkite kokio amžiaus yra pastatas ar prieš kiek metų jis buvo renovuotas?

Turėtumėte atsižvelgti į pastato amžių. Ar gali reikėti remontuoti ar pakeisti bet kokius įrenginius? Prieš nusprendžiant pirkti, primygtinai rekomenduojama gauti architekto arba inžinierių ataskaitą apie pastatą. Bet kokie būsto patarimai yra naudingi, net jei tai patarimai perkant butą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.