Home > Namai > Kuo patrauklūs keramikiniai indai?

Kuo patrauklūs keramikiniai indai?

Iš molio pagaminti indai paskui žmogų seka nuo seniausių laikų. Populiarumo nepraranda ir dabar tiek svetur, tiek Lietuvoje. Dauguma žmonių yra įsitikinę, jog molio indus renkasi todėl, kad iš jų valgomas maistas atrodo esąs gardesnis. Be to, natūralūs keramikiniai indai iš tikrųjų yra ekologiški. Svarbią vietą tarp tokių indų užima ir iš keramikos pagamintos lėkštės, kurios indaujoje labai gražiai atrodo, virtuvėje arba valgomajame pasitarnauja ne tik kaip puikiai atrodantys indai, bet ir kaip gero apetito žadintojos.

Kas būdinga keramikiniams indams?

Šiandieninėje indų rinkoje vyrauja spalvota arba matine glazūra dengti indai. Šios rūšies indai yra ne tik mieli akiai, bet ir garsėja savo atsparumu karščio arba šalčio poveikiui. Kita vertus, moliniai indai sulaukia dėmesio dėl priimtinų pirkėjams kainų. Be to, pravartu žinoti, jog tiek pramoniniu būdu pagaminti, tiek puodžių nužiesti indai nenusileidžia vieni kitiems savo kokybinėmis savybėmis. Tiesa, patvaresni yra tie, kurie glazūruoti, nes tai juos sutvirtina. Puiku ir tai, kad ir glazūruotas indas išsaugo natūralią molio spalvą. Jei molinė lėkštė ar dubenėlis yra neglazūruoti, tada jie gali lengvai sudužti, o juose laikomas maistas įgyja netikusį skonį.

Už ką galima pagirti molines lėkštes?

Molinės lėkštes, kaip ir kiti iš šios medžiagos pagaminti indai, tebėra mėgstamos iki pat šių dienų. Valgydami iš molinių lėkščių tikrai nesiskundžiame prastu apetitu. Gilesnėse molio lėkštėse į stalą gali būti patiekiamos įvairiausios sriubos, tarp jų ir žemaitiška cibulynė, košės, šiupiniai, karšti patiekalai – blynai, kepsniai, cepelinai su spirgučiais, balandėliai, guliašas, kiaušinienė su lašinukais, vištiena, kepta žuvis ir kt. Seklesnėse molinėse lėkštėse galima patiekti bulves prie šaltibarščių,  mišraines, silkę su svogūnais, žemaitišką kanapių spirginę, įvairius šaltus užkandžius ir pan.

Tikrieji gurmanai nuoširdžiai patvirtina, jog iš molinių lėkščių valgomi patiekalai, iš rimtųjų yra gardesni, nei juos ragaujant iš plastikinių ar kitokių medžiagų pagamintų indų. Šaunu ir tai, kad molines lėkštes labai patogu ne tik švariai išplauti, bet ir lengvai nusausinti. 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.