Home > Namai > Kokias žvakutės pasirinkti gimtadienio tortui?

Kokias žvakutės pasirinkti gimtadienio tortui?

Bičių vaškas yra natūrali medžiaga, kurią gamina ir išskiria bitės, kurios naudoja jį savo koriams gaminti. Jį daugiausia sudaro riebalų rūgštys, angliavandeniliai ir esteriai. Vaškas yra kietas ir trapus šaltas, bet minkštas ir lankstus kaitinant arba veikiamas kūno temperatūros. Kadangi jis negenda, neišgaruoja kaitinant ir po aukštesnės temperatūros grįžta į pradinę struktūrą, jį galima toliau šildyti ir naudoti pakartotinai.

Kaip ir medaus rūšių, vaško spalva priklauso nuo bičių amžiaus, žiedų, iš kurių jos renka nektarą, augalų augimo regiono ir medaus grynumo. Bičių vaško spalva svyruoja nuo beveik baltos iki juodos, nors pagrindinis atspalvis yra geltoname spektre: nuo ryškiai geltonos iki šviesaus gintaro spalvos. Tokios spalvos atsiranda dėl meduje esančio žiedadulkių ir dervos. Šie elementai taip pat prisideda prie malonaus medaus ir vaško aromato.

Nors vašką siejame su aromaterapinių žvakių šviesa ir liepsna, jis taip pat išlieka vertinga medžiaga įvairiems tikslams, įskaitant kulinarinius pritaikymus. Torto žvakutės pagamintos iš šios medžiagos neišskiria kenksmingų medžiagų, kurios gali prasiskverbti į mūsų tortą, todėl jos yra sveika dirbtinių žvakių versija.

Pailgos torto žvakės kruopščiai pagaminamos iš pirmojo spaudimo bičių vaško. Tai brangiausias ir aukščiausios kokybės vaškas, kurį gali pagaminti tik bitės. Pirminio vaško dėka, uždegus torto žvakes, po visą patalpą pasklis natūralus ir subtilus kvapas, primenantis avilius tiesiai iš bityno.

Kodėl verta rinktis bičių vaško žvakute?

Pirmą kartą parafinas pasirodė 1850 m., tačiau ir šiandien iš jo gaminama dauguma žvakių. Parafinas gaunamas iš skalūnų ir naftos. Aktyvus parafino išgavimas atvėrė galimybę masiškai gaminti pigias žvakes, nes jos kainuoja daug pigiau nei vaškas ir kitos panašios natūralios medžiagos. Dvidešimtojo amžiaus pabaigoje pasaulyje prasidėjo „žvakių renesanso“ era. Kvepiančios dekoratyvinės žvakės tapo nepakeičiama bet kokių švenčių dalimi, originalia dovana ir interjero puošmena.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.