Kuršių Nerija dėl savo unikalaus kraštovaizdžio yra žinoma ne tik mūsų tautiečiams, tačiau ir užsienio turistams bei viso pasaulio šalims. Vien tai, kad šis kraštas jau 20 metų puikuojasi Pasaulio paveldo sąraše parodo, kad jį tikrai verta aplankyti.
Tiesa, Kuršių Nerija nėra tik natūralus gamtos reiškinys, tai žmogaus rankų ir gamtos sąveika atkurtas kūrinys, kuris kažkada buvo vos nesunaikintas. Unikalus, autentiškas kultūrinis kraštovaizdis bei jūrinis paveldas yra tai, ko tiesiog negalima nepamatyti. Nuostabaus grožio auksinės kopos ir pušynai, pažintiniai objektai ir takai. Per 100 km ilgį siekiantis pusiasalis, skiriantis Kuršių marias nuo Baltijos jūros, išsiskiria ir savo tradiciniais amatais bei meno tradicijomis.
Kuršių Nerijoje yra tokia gausa įvairiausių pažintinių vietų ir jos istorija tokia turtinga, kad buvo rengiami net mokymai gamtos gido kvalifikacijai įgyti. Tai buvo daroma siekiant profesionaliai ir patraukliai turistams pateikti šio krašto grožį ir unikalumą, vesti grupes ir jas tinkamai edukuoti.
Didžioji dalis Kuršių Nerijos ploto – miškai, dvelkiantys ramybe ir daugeliui tampantys geriausia terapija savo mintims, kūnui ir sielai. Vos persikėlus iš Klaipėdos, triukšmingas dulkėtas gatves pakeičia ramybė ir pušynų kvapas. O Naglių gamtinis rezervatas apskritai atima žadą savo užburiančiais aukso smėliu tviskančiais vaizdais, kuriais mėgautis galima keliaujant pažintiniais takais.
Panašų įspūdį palieka ir Nidoje įspūdingą panoramą atverianti Parnidžio kopa, kas rytą dovanojanti nuostabiausią saulėtekį, o kas vakarą – saulėlydį. Čia taip pat ir žymusis Saulės laikrodis, kuris atveria vaizdą į Didžiąją kopą, bei Urbo kalnas, savo prieglobstyje laikantis Nidos švyturį. Sakoma, kad Kuršių Nerijos kopos slepia net 14 smėliu užpustytų kaimų, tačiau šiandien Preila, Pervalka, Juodkrantė bei Smiltynė yra dar vis pasiekiamos.