Home > Sveikata > Kodėl reikalinga reabilitacija po nugaros smegenų pažeidimo?

Kodėl reikalinga reabilitacija po nugaros smegenų pažeidimo?

Patyrus bet kokią traumą, kuri priverstinai apriboja žmogaus ar tam tikrų kūno vietų judesius, reabilitacija yra labai svarbi. Nuo to, kaip laiku imsimės tinkamos reabilitacijos, priklausys, kokias pasekmes trauma paliks. Kalbant apie nugaros smegenų traumas, tai itin pavojingi ir kartais net negrįžtami funkcijų pažeidimai. Priklausomai nuo to, kokio stiprumo trauma patiriama, kartais ji gali pasibaigti ir neįgaliojo vežimėliu.

Nugaros smegenų pažeidimai gali būti įvairūs, nuo sukrėtimo, sumušimo iki smegenų nutraukimo. Patyrus nugaros smegenų sukrėtimą ar sumušimą, juntamas laikinas paralyžius, taip pat gali sutrikti tam tikrų vidaus organų funkcijos. Šiais atvejais reabilitacija yra taip pat labai svarbu. Po smegenų sukrėtimo pasekmės įprastai po tam tikro laiko pamažu pasitraukia ir visiškai nelieka jokių liekamųjų reiškinių.

Deja, pati nesėkmingiausia ir blogiausias pasekmes paliekanti nugaros trauma – tai nugaros smegenų nutraukimas. Realiai po tokios traumos žmogus lieka visiškai neįgalus ir jokia reabilitacija negali atstatyti šias pasekmes sukėlusių funkcijų. Viena iš dažniausiais pasitaikančių šios traumos priežasčių – neatsargus nardymas.

Be to, patirta nugaros smegenų trauma dažnai iššaukia ir gretutinius smegenų pažeidimus. Tokie pažeidimai, kaip nugaros smegenų edema, spinalinis šokas gali trukti nuo kelių dienų iki kelių mėnesių po patirtos traumos.

Stuburo smegenų pažeidimas bet kokiu atveju sutrikdo stuburo struktūros vientisumą, o tai gali sukelti įvairius nugaros smegenų ar nervų šaknelių pokyčius. Žinoma, pažeidimas gali būti ne toks sudėtingas. Priklausomai nuo to, koks konkrečiai slankstelis buvo pažeistas, kai kuriais atvejais judėjimo funkcijas galima sugrąžinti maksimaliai, reabilitacijos pratimų pagalba. Tiesa, dažniausiai patyrę net menkiausias tokio pobūdžio traumas, pasekmes jaučia visą gyvenimą. Bet ir šiuo atveju, kineziterapijos pagalba galima šiuo nemalonius pojūčius sumažinti iki minimumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.