Home > Sveikata > Ką svarbu žinoti apie dantų protezavimą?

Ką svarbu žinoti apie dantų protezavimą?

dantu protezavimas

Tais atvejais, kai danties audiniai yra nusidėvėję ir paprasta plombavimo procedūra neįmanoma atstatyti jo anatominės sandaros, tuomet rekomenduotina rinktis danties protezavimą. Mitas yra tai, kad protezai yra reikalingi tik senatvėje. Daugelis iš mūsų, turi tokių dantų, kurių kanalai buvo gydyti, o tuomet tikėtina, kad vėliau dantis suskils ir jį prarasite. Dažnai protezavimo procedūra yra atliekama praradus dantį ar keletą dantų iš eilės.

 

Galite rinktis tokius dantų protezavimo būdus:

1) Vainikėliai. Reikalingi tada, kai nesilaiko didelės plombos, lūžta danties dalis ar norima kosmetinio efekto. Trūkstant danties, gaminamas dirbtinių dantų vainikėlių junginys ir apmaunamas ant šalia esančių sveikų dantų.

2) Metalo keramika. Metalo keramikos protezu galima atkurti tiek pavienius dantis, tiek dantų grupes. Dengiamąjį porceliano sluoksnį galima priderinti prie kitų dantų spalvos. Pasižymi ilgalaikiu tvirtumu, atlaiko didelę kramtymo jėgą. Metalo keramikos protezai apdailos medžiagos skilimo požiūriu yra patikimiausi.

3) Tiltai. Tiltinis protezas atstato prarastus dantis. Tuo tikslu šlifuojami dantys, esantys šalia defekto. Tiltiniais protezais atstatoma kramtymo funkcija, neleidžiama kaimyniniams dantims pasvirti į defekto pusę, sustabdoma dantų eilių deformacija, paskirstomas kramtymo krūvis.

4) Protezavimas ant implantų. Dedant implantinius protezus, danties implantas atstoja šaknį ant kurios vėliau tvirtinama danties karūnėlė, kuri atrodo identiškai kaip natūralus dantis, o kramtant jausmas yra toks pat, kaip valgant su natūraliais dantimis, nes kramtymo jėga pasiskirsto tolygiai.

5) Pilnos ir dalinės plokštelės. Rekomenduojama jei pacientas neteko daug ar net visų dantų. Dantų protezavimas šiuo atveju tampa ganėtinai paprasta procedūra. Tuomet nuimami specialūs antspaudai ir įvertinus burnos būklę, nusprendžiama kokie protezai bus patogesni nešiojimui.

 

Dantų protezavimas yra labai individualus, todėl kiekvienu atveju tik patyręs gydytojas-ortodontas gali nuspręsti kokie protezai jūsų atveju būtų tinkamiausi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.