Home > Grožis > Kokia avalynę rinktis keliaujant į kalnus?

Kokia avalynę rinktis keliaujant į kalnus?

Žygiai ar kopimas į kalnus yra labai specifinis užsiėmimas. Todėl ir avalynė šiam užsiėmimui turi būti neįprasta. Batai- pirmasis saugumo elementas žygyje ar alpinizme. Štai keletas paaiškinimų ir paprastų gudrybių, kad nesuklystumėte renkantis žygio batus.

Nelaimingų atsitikimų statistika rodo, kad dauguma jų įvyksta vietovėse, kurios nėra priskiriamos alpinizmui. Dažniausiai tai būna pusiausvyros praradimas arba kritimas vidutinio aukščio šlaituose. Tokio tipo vietovėje batai atlieka pagrindinį vaidmenį. Pado sukibimo kokybė ir pritaikytas standumas leidžia kontroliuoti judėjimą šlaituose, o gera atrama reikalinga slidžiose vietose, tokiose kaip žolės šlaitai, šlapia žemė ir sniegas. Todėl turi būti patogi tiek moteriška žiemos avalynė, tiek ir vyriška.

Saugos kriterijai renkantis kalnų batus:

Standumas– būtinas pėdos sukibimui kalnuotoje vietovėje.

Atrama– tai batai, gerai pritaikyti prie pėdos, su aukštu aulu, kuris palaikys kulkšnies sąnarius ir blauzdikaulio apačią.

Pado sukibimas priklauso nuo naudojamos medžiagos kokybės. Minkštesnė guma geriausiai sukimba su uolomis, tačiau ji greitai nusidėvi. Kieta guma bus atsparesnė dilimui. Šiais laikais galime rasti gerų padų, kuriuose derinamas ilgaamžiškumas ir patenkinamas sukibimas su uolomis.

Apsauga/ Hidroizoliacija: akmenų apsauga, šoniniai sutvirtinimai ir naudojamos medžiagos tipas užtikrins batų ilgaamžiškumą ir apsaugos nuo išorinių veiksnių.

Oro pagalvėlė arba tarppadis. Ši savybė labai svarbi norint sugerti smūgius ir taip palengvinti apkrovą sąnariams bei juosmeniui.

Kietų paviršių apsauga– standi dalis bato priekyje, kuri sumažina smūgius atsitrenkus į kietą paviršių. Tai taip pat apsaugo priekinę bato dalį nuo įbrėžimų.

Alpinizmo batus galima suskirstyti į kelias kategorijas:

Žiemos alpinizmui ir ekspedicijoms. Batai, skirti žemesnei nei -20°C temperatūrai.

Techniniam alpinizmui sudėtingais maršrutais. Ši avalynė leidžia be didelių pastangų stovėti ant vertikalioje aplinkoje esančių atramų.

Aukštalipiams ir lengviems alpinizmo maršrutams. Šie batai pritaikyti prie aukščio, takų, atkarpų sniege ir net ant ledo. Daugiafunkciniai ir idealiai tinka sniego trasoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.