Home > Sveikata > Kaip apsaugoti veido odą nuo saulės?

Kaip apsaugoti veido odą nuo saulės?

Nors daugelis žmonių nuo saulės saugo būtent savo kūno odą, neretai pamirštama atsižvelgti į kitos, dar svarbesnės vietos poreikius. Naudoti kokybišką kremą svarbu ir veidui, mat spinduliai gali sukelti pigmentinių dėmių bei raukšlelių atsiradimą. Dabartinė rinka siūlo išties skirtingų variantų, padėsiančių apsisaugoti. Kremai, savo sudėtyje turintys SPF50 išlieka populiariausiu pasirinkimu. Tačiau, ar tai tikrai geriausias variantas? O gal egzistuoja kitų sprendimų, norint apsaugoti veidą nuo saulės?

Kokį kremą pasirinkti?

Kaip jau minėjome anksčiau, kremai, savo sudėtyje turintys SPF50 vis dar išlieka pačiu populiariausiu pasirinkimu. Tačiau, šie dažniau yra naudojami norint apsaugoti kūną. Visgi, nors pastarieji tinka ir veidui, daugelis asmenų prisibijo kiek sunkesnės jų tekstūros. Tačiau, tai tikrai puiki priemonė, kuri apsaugos Jus tiek atostogų metu, tiek ir mūsų šalyje, vyraujant karščiams. Viskas priklauso nuo to, kokį gamintoją pasirinksite. Tačiau, tikėtina, jog teks išbandyti bent keletą skirtingų variantų, kol atrasite tokią tekstūrą, kuri tenkins Jūsų poreikius. Kita vertus, jeigu lauke praleisite itin mažą dalį savo laiko, galite pasitepti ir kito tipo kremais, pavyzdžiui, SPF20. 

Tinkamas kremo naudojimas

Tam, jog pasirinktas kremas tinkamai apsaugotų Jūsų veido odą, svarbu išmanyti, kaip reikėtų šį naudoti. Nepamirškite, jog pastarąjį geriausia pasitepti iš anksto. Svarbu, jog prieš išeinant tam skirtumėte maždaug 15-20 minučių. Kitu atveju, kremas gali nespėti įsigerti į odą, o tokiu atveju, šis nesugebės suteikti jai pakankamos apsaugos. Atminkite, kad priemonės nereikėtų taupyti, užtepkite jos pakankamai. Taipogi, jeigu laiką ruošiatės leisti prie vandens telkinių, įsitikinkite, jog pasirinktas kremas yra atsparus bei nenusiplaus. Kitu atveju – nepamirškite vėl juo pasitepti. 

Apsaugos nuo saulės ypatumai

Nors norint sukurti tinkamą apsaugą nuo saulės itin svarbu naudoti specialų, SPF turintį kremą, egzistuoja ir papildomų būdų, kaip galite sau pagelbėti. Pavyzdžiui, nesideginkite per ilgai, o ypatingai to nedarykite pačiu kaitriausiu dienos metu. Geriausia, esant norui, saulėje pagulėti anksti ryte arba atkeliavus vakarui. Taipogi, net ir deginantis reikėtų nepamiršti naudoti SPF kremų. Kai kurie žmonės mano, jog tuomet nepasieks norimo rezultato, tačiau tai netiesa. Priešingai – apsaugosite savo odą nuo žalingo saulės poveikio, tačiau vis tiek įdegsite. Galų gale, jeigu pasinaudoti tinkamomis priemonėmis pamiršote arba neturėjote tam galimybės, pasistenkite privengti saulės, dėvėti įvairias kepures ar akinius. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.