Home > Mamai ir vaikui > Higienos priemonių krepšys kūdikiui – ką apie jį žinoti?

Higienos priemonių krepšys kūdikiui – ką apie jį žinoti?

Natūralu, jog būnant tėvais ir leidžiant laiką su vaiku ne namuose, norisi būti pasiruošus viskam. Būtent dėl to rekomenduojama iš anksto pasirūpinti higienos priemonių krepšiu kūdikiui, kuriame būtų visos priemonės ir produktai, kurių gali prireikti, norint, jog mažylis išliktų laimingas, švarus ir sausas. Kad būtų lengviau suprasti, kokiomis priemonėmis reikia pasirūpinti bei kaip tokį krepšį geriausia susidėti – apie visa tai šiame straipsnyje. 

Kodėl verta įsigyti kūdikio higienos priemonių krepšį?

Greičiausiai jau dabar jums kyla klausimas, ar tikrai jums yra reikalingas kūdikio higienos priemonių krepšys. Tačiau, patikėkite, jei jį įsigysite ir teisingai susikrausite – tai bus vienas iš geresnių sprendimų, kas liečia kūdikio priežiūrą. Nors krepšio nebūtina specialiai pirkti, galima išsiversti su namuose turima kuprine ar bet kokia didesne rankine, tačiau turėkite omenyje, jog vystyklų krepšiai yra idealiai pritaikyti visiems kūdikio reikmenims. Tokie krepšiai turi itin daug kišenių, dėl ko ne tik į juos galima viską labai lengvai ir patogiai susidėti, bet ir juose norimą daiktą rasite kur kas greičiau. Taip pat šios kišenės neretai būna su izoliaciniu sluoksniu, kas leidžia ilgiau išlaikyti maisto ar skysčio temperatūrą. Net jei maistas ar skystis išsipiltų, nepergyvenkite, nes krepšio išorinė medžiaga įprastai yra atspari vandeniui. Negana to, šie krepšiai yra kompaktiški, tačiau labai talpūs, juos patogu nešiotis, nėra sunkūs. Yra net specialiai pritaikytų vietų, kur būtų galima įsidėti telefoną, pinigus ar raktus, kas leidžia tėvams papildomai nesinešioti piniginės ar rankinės. Tad, lyginant su įprasta kuprine, šie sauskelnių krepšiai tikrai turi tam tikrų privalumų, dėl to, jei tik turite galimybę, rekomenduojama vieną tokių įsigyti. 

Ką susidėti į vystyklų krepšį? 

Nors iš pavadinimo gali pasirodyti, jog šis krepšys skirtas tik sauskelnėms, tai tikrai nėra tiesa. Priklausomai nuo to, kur keliaujate, kiek laiko toje vietoje būsite bei koks lauke oras, jo turinys gali šiek tiek skirtis. Kaip bebūtų, tam tikri elementai yra būtini visuomet, todėl šiame straipsnyje kaip tik juos ir pateiksime. Pirmiausia, žinoma, sauskelnės. Jų skaičius priklausys nuo to, kiek laiko planuojate būti išvykę, visgi, rekomenduojama skaičiuoti taip, lyg sauskelnės keistumėte kas 2-3 valandas, bei prie gauto skaičiaus dar pridėti keletą papildomų vienetų nenumatytiems atvejams. Iš tiesų, klaidinga manyti, jog pigios sauskelnės vaikams yra tikrų tikriausias blogis, galima rasti ir itin ekonomiškų variantų, tačiau pasižyminčių puikia kokybe! Taip pat pasirūpinkite buteliukais bei maisteliu ir gėrimu vaikui, paklotais pervystymui, kremu nuo bėrimo, čiulptuku, dezinfekciniu skysčių, kuriuo dezinfekuokite savo rankas prieš ir po kūdikio pervystymo, keletu atsarginių drabužėlių, tarp kurių, be abejo, smėlinukai, marškinėliai, kelnytės, kojinės bei kiti, pagal jūsų poreikius. Tiesa, labai svarbios yra ir vaikiškos drėgnos servetėlės, kuriomis galima greitai ir saugiai nuvalyti kūdikio odą, jei jis išsitepė valgydamas ar žaisdamas. 

Kokių papildomų daiktų gali prireikti?

Ne paslaptis, jog išėjimas su kūdikiu į lauką gali būti gana nenuspėjamas – kartais neužtenka turėti tik būtiniausius, aukščiau minėtus dalykus. Tik per praktiką galėsite sužinoti, kurie iš daiktų yra be galo svarbūs, o be kurių galite lengvai išsiversti, kokių jų prireiks ilgai būnant lauke ar keičiantis orui. Na, o kad būtų lengviau susiorientuoti pačioje kūdikio auginimo pradžioje, apmąstykite įsidėti šiuos papildomus elementus į sauskelnių krepšį: apsauginį kremą nuo saulės, kepuraitę, mylimus žaisliukus ar migduką, pleistrus (jei planuojate lankytis žaidimų aikštelėje), seilinuką ar antklodę. Prisiminkite, visas šis daiktų sąrašas gali kisti, priklausomai nuo jūsų ir jūsų vaiko poreikių, todėl pradžioje rekomenduojama susidėti kiek daugiau daiktų, o vėliau, jei matysite, jog tam tikrų iš jų niekuomet nepanaudojate, juos tiesiog išimsite ir paliksite namuose. 

Tikimės, jog šiame straipsnyje radote naudingos informacijos bei jog pavyko įsitikinti, kad sauskelnių krepšys gali būti nepamainomas pagalbininkas. Žinoma, kiekviena situacija individuali, tad turėti ar neturėti šio krepšio bei ką į jį susidėti, geriausiai žinote tik jūs. Kad ir ką nuspręsite, linkime pačio geriausio laiko su mažyliu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.