Home > Namai > Patalpų oro temperatūros įtaka sveikatai

Patalpų oro temperatūros įtaka sveikatai

Patalpų oro temperatūros įtaka sveikatai

Per sausas namų oras yra ypač opi problema žiemos sezono metu. Esant netinkamai namų ventiliacijos ir oro cirkuliacijos sistemai šildymas ne juokais išsausina orą, o juk vėdinti namus ir džiaugtis gaiviu namų oru žiemos metu priimtina ne visiems. Netinkamo namų oro įtaka sveikatai – taip pat daugeliui ne naujiena. Panagrinėkime oro poveikį sveikatai išsamiau.

Poveikis akims
Sausas namų oras džiovina akių gleivinę, todėl gali pradėti varginti akių ašarojimas, perštėjimas, raudonumas. Taip pat akims kenkia nešvarus, necirkuliuojantis namų oras, kuriame yra kenksmingų mikroorganizmų. Toks oras gali įtakoti netgi ūmų akių uždegimą. Tam, kad oras namuose cirkuliuotų ir visuomet būtų šviežias dažniausiai naudojami šilumos siurbliai oras – oras. Kokybiškus siurblius, kurie užtikrina
gaivų ir optimalios temperatūros orą namuose rasite čia: https://www.katilai.lt/silumos-siurbliai.

Poveikis nosiaryklei
Per sausa nosiaryklė yra puiki vieta daugintis mikroorganizmams. Tuo tarpu alerginę slogą gali sukelti per drėgnoje ir nevėdinamoje patalpoje esantys pelėsiai bei oras, kuriame dėl netinkamos ventiliacijos yra daug dulkių dalelių ir sveikatai kenksmingų mikroorganizmų.

Poveikis gerklei
Burnos ertmė yra itin jautri netinkamam orui. Dažniausiai pasitaikanti pasekmė yra kosulys. Šiuo atveju sausas patalpų oras dirgina gerklę ir sukelia alerginį kosulį. Ilgainiui toks kosulys gali sukelti bronchų pokyčius ir išsivystyti bronchinė astma.

Bendras poveikis
Per sausas arba nešvarus oras daro įtaką ir bendrai žmogaus savijautai. Tokiame ore sumažėja darbingumas, jaučiamas energijos trūkumas, mieguistumas. Ilgą laiką kvėpuojant nešvariu oru gali pradėti kamuoti galvos skausmai ar galvos svaigimas. Taip pat neretai pasitaiko ir alerginių odos reakcijų, kai patalpose yra pelėsio arba cheminių medžiagų dalėles.

Norint išvengti šių sveikatos problemų būtina rūpintis oru, kuriuo kvėpuojame. Tuo labiau, kai šiuolaikinėje rinkoje yra daug patrauklių pasiūlymų, kurie padeda optimaliai pagerinti namų oro kokybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.