ES finansuoja įvairius projektus ir programas. Taikomos griežtos taisyklės, užtikrinančios griežtą lėšų panaudojimo kontrolę ir skaidrią bei atskaitingą pinigų išleidimą. Tad, investicijos negali būti švaistomos.
ES finansavimas yra įvairių formų:
Dotacijos – iš dalies finansuojamos ES, o iš dalies iš kitų šaltinių – paprastai po viešų pranešimų, vadinamų kvietimais teikti paraiškas.
Nacionalinių ir regioninių valdžios institucijų valdomų subsidijų.
Paskolos, garantijos ir nuosavas kapitalas kaip finansinės pagalbos formos ES politikai ir programoms remti.
ES projektų tipai ir dalyvavimo nauda
Projektai, kuriuos finansiškai remia Europos Sąjunga viena iš savo finansavimo programų, suteikia puikias galimybes AEC narėms stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą ir tarptautinį matomumą. Be to, ES finansavimas gali leisti jiems išbandyti naujus kelius ir vykdyti bandomuosius projektus, siekdama patobulinti studijų programas, kurias paprastai sunku finansuoti iš įprasto biudžeto. Praeities patirtis rodo, kad paraiškų rašymas dažniausiai yra vertas pastangų. Nors konkrečios sąlygos ir galimybės įvairiose šalyse skiriasi, projektų, kuriuose dalyvauja AEC, sėkmės rodiklis yra didesnis nei vidutinis. Tai ypač pasakytina apie Erasmus bendradarbiavimo projektus (anksčiau vadintus Erasmus strateginės partnerystės projektais). Net jei paraiška nepavyksta pirmą kartą, gali būti verta pabandyti antrą kartą, ypač jei pareiškėjai rimtai vertina atsiliepimus, kuriuos gauna iš vertinimo komisijos.
Europinių fondų, skirtų muzikinio ugdymo sektoriaus projektams įgyvendinti, rūšys:
„Kūrybiška Europa“: ir „Kūrybiškos Europos bendradarbiavimo“, ir „Kūrybiškos Europos tinklų“ programos tikslas – remti Europos garso ir vaizdo, kultūros ir kūrybinį sektorių, skatinant šios srities dalyvius veikti visoje Europoje, pasiekti naują auditoriją ir lavinti įgūdžius, reikalingus skaitmeninis amžius.
Erasmus+ yra ES programa, skirta remti švietimą, mokymą, jaunimą ir sportą.
„Europos horizontas“: mokslinių tyrimų ir inovacijų bendroji programa, kurios kiekvienais metais nustatomos įvairios misijos sritys. 2021 m. bus pabrėžtos penkios pagrindinės Europos horizonto finansavimo temos, tarp jų „prisitaikymas prie klimato kaitos, įskaitant visuomenės pokyčius“ ir „klimato atžvilgiu neutralūs ir pažangūs miestai“.