Kiekvienam automobilio varikliui reikia alyvos, bet tiks ne bet kokia alyva. Šiuolaikiniai varikliai yra suprojektuoti ir pagaminti pagal griežtus standartus ir reikalauja alyvų, kurios atitinka labai specifines pramonės ir automobilių gamintojų specifikacijas, kad būtų užtikrintas ilgas tarnavimo laikas. Jei nenaudosite tinkamo tipo alyvos ir nepateiksite jos naudojimo dokumentų, naujo automobilio garantija gali anuliuoti.
Daugumai vėlyvų modelių automobilių reikia sintetinių mišinių arba visiškai sintetinių, mažo klampumo, kelių rūšių, išteklius tausojančių alyvų, kurios sumažina trintį ir padidina degalų sąnaudas. Tačiau pasirinkti tinkamą aliejų ne visada lengva. Jūsų markei ir transporto priemonės modeliui tinkama alyva turi turėti tinkamą SAE klampumo laipsnį, atitikti API, ILSAC ir (arba) ACEA nustatytus veikimo standartus ir atitikti visas unikalias automobilių ar variklio gamintojo nustatytas specifikacijas. Šie reikalavimai yra išsamiai aprašyti jūsų transporto priemonės savininko vadove, o jūsų automobilių remonto dirbtuvės taip pat gali suteikti informacijos apie jūsų transporto priemonės rekomenduojamas alyvos specifikacijas.
Priklausomai nuo automobilio amžiaus, alyvos tipo ir važiavimo sąlygų, alyvos keitimo intervalai skirsis kaip ir tepalų keitimo kaina. Anksčiau buvo įprasta alyvą keisti kas 3000 kilometrų, tačiau naudojant šiuolaikinius tepalus dauguma variklių šiandien rekomenduoja alyvą keisti kas 5000–7500 kilometrų. Be to, jei jūsų automobilio varikliui reikia visiškai sintetinės variklio alyvos, tarp servisų gali nuvažiuoti iki 15 000 kilometrų! Negalite įvertinti variklio alyvos būklės pagal spalvą, todėl keiskite alyvą pagal gamyklos techninės priežiūros grafiką. Senesniuose automobiliuose tepalų keitimo intervalai paprastai yra pagrįsti rida, be to, jie turi du techninės priežiūros grafikus: vienas skirtas automobiliams, važinėjamiems „įprastu“ režimu, o kitas – tiems, kurie naudojami „sunkiai prižiūrint“. Daugumoje naujesnių automobilių yra sumontuotos alyvos eksploatavimo trukmės stebėjimo sistemos, kurios automatiškai nustato, kada reikia keisti alyvą, ir apie tai praneša perspėjimu prietaisų skydelyje.