Nors šaltasis metų laikas ateis dar ne greitai, niekada nėra blogai žinoti ir dar kartą pasidomėti kaip stiprinti imunitetą vasarą ir kokios sveikatos problemos gali iškilti atšalus orams. Šaltas oras rudenį ir žiemą tai padidinta rizika susirgti peršalimo ir virusinėmis ligomis. Juk sakoma, geriau -20 laipsnių šaltis kieme nei šlapdriba ir nežymiai teigiama temperatūra. Iš tikro pats šaltis nesukelia ligos, tačiau drėgnas oras, netinkamai pasirinkti drabužiai ar kiti veiksniai gali susilpninti jūsų organizmo gebėjimą kovoti su peršalimo ligomis.
Didžiają dalį susirgimų sukelia užkrečiamos ligos kurios perdudamos oro lašeliniu būdu tačiau nemažai yra problemos kurios kyla dėl netinkamo vėdinimo žiemos metu. Apie tai Lietuvoje statistinių duomenų nėra, taip pat kai ir išsamių tyrimų. Remiantis užsienyje atliktais bandymais 70% gyventojų dalyvavę apklausoje teigė kad šaltas oras žiemos metu įleidžiamas į patalpas pro langus turėjo neigiamų pasekmių jų vaikams ir senyvo amžiaus artimiesiems. Tas pats rezultatas buvo pastebėtas ir Rusijoje atliktame tyrime kai bendrabutyje 15 laipsnių temperatūroje gyvenantys studentai didžiaja dalimi buvo susije su pablogėjusia sveikata dėl peršalimo ligų, bronchito ir plaučių uždegimo.
Kambario temperatūros oras šaltuoju metu svarbus dėl keletos priežasčių. Įkvepiant nosis per labai trumpą laiką tiekia į plaučius orą nespėjusi sušildyti ir jis yra labai šaltas lyginant su kūno temperatūra. Be to, nepaisant to ar lauko oras yra 30 ar 50% drėgmės, perėjes kvėpavimo kanalus oras visuomet pasiekia 75% drėgnumą, todėl svarbu užtikrinti komfortišką oro temperatūra natūraliomis riemonės ar pasitelkiant vėdnimo įrenginius.
Šaltas oras žiemą yra nepageidaujamas nes jis yra sausas. Pagal dabartinį būsto įrengimo reglamentą pastatai ir juose diegiami naujos statybos vėdinimo sprendimai sudaro sąlygas optimaliam mikroklimatui namuose.