Home > Saviugda > Kas stabdo moteris nuo nuosavo verslo kūrimo?

Kas stabdo moteris nuo nuosavo verslo kūrimo?

kaune

Vis daugiau girdime sėkmės istorijas, kaip žmonės ryžtasi mesti ilgametį, gerai apmokamą darbą ir pradeda savo verslą. Tačiau moterys ilgai abejoja ir nepuola daryti staigių ir kardinalių pokyčių, visko gerai neapsvarsčiusios ir neįvertinusios galimos rizikos.

Psichologai pastebi, kad moterims labiau reikia saugumo jausmo ir garantijų dėl ateities. Dėl to, joms pritrūksta ryžto, pasitikėjimo savimi ar palaikymo iš šalies, kuomet aplinkiniai abejoja jų sugebėjimais ir netiki, kad joms pasiseks. Dėl šių priežasčių, jos yra pasirengusios aukotis, kenčia nuolatinį nerimą ir patiria stresą nemėgstamame darbe, vien dėl to, kad išlaikytų finansinį stabilumą ir turėtų socialines garantijas.

Nuosavo verslo pradėjimui dažnai sutrukdo ir išankstinės nuostatos: pavyzdžiui, apie tai, kad rinka jau yra viskuo perpildyta ir jų kuriamam produktui ar paslaugai nebus paklausos; tai, kad mokesčių sistema yra per sudėtinga ir mokestinė našta bus per sunki, ir daug aplinkinių pavyzdžių, kaip kitos bandė tačiau bankrutavo.

Neretai sutrukdo ir žinių stoka, nes dauguma moterų, turinčių puikių verslo idėjų, nelabai žino nuo ko pradėti, kaip save reklamuoti, kaip įsivertinti savo produkto ar paslaugos kainą, kad jis nebūtų per brangus ir jį norėtų įsigyti kuo daugiau klientų, kurių auditoriją taip pat reikia užsiauginti, kas taip pat pareikalautų nemažai papildomų investicijų.

Moteris stabdo ir didžiulė atsakomybė prieš savo šeimą. Ypač jei jos turi mažamečių vaikų, kuriems nuolat reikia dėmesio. Valstybės mastu, taip pat labai trūksta moterų verslumo iniciatyvų, suteikiančių galimybę, pasinaudoti valstybės dotacijomis pradedant savo veiklą, palaikymo.

Tad verta pasidomėti įvairiais seminarais, verslo konsultacijomis, kurios vyksta gana dažnai didžiausiose Lietuvos miestuose: Kaune, Klaipėdoje, Vilniuje, Šiauliuose ar Panevėžyje. Renginių, skirtų verslioms moterims, formatas yra pats įvairiausias: nuo verslo pusryčių iki specializuotų konferencijų, tad belieka susikaupti drąsą ir išbandyti savo jėgas nuosavame versle.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.